Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dinlemenin on türü için pratik yapın.

Hayal kırıklıklarını bitirin ve nihayetinde ana dili İngilizce olanların gerçekten ne söylediklerini anlayın.

Kulaklarınızı İngilizce seslere alıştırır ve bunlar gibi ustalık sırlarını öğretiriz:

1. Bağlamsal Analiz
2. Yeni kelimeler nasıl hatırlanır
3. Paniklemeye alternatifler
4. İngilizce’ye çevirme nasıl durdurulur

 

Sadece Ses

Sadece ses dinleme alıştırmalarımızda, ses ve kulaklarınız dışında hiçbir şeyiniz olmayacak. Size vaktinden önce bir şey anlatılmayacak veya sorular sorulmayacaktır. 

Görseller ile

Bir şey duyacağınız ve size yardımcı olacak bazı görsel ipuçlarına sahip olduğunuz zamanlar vardır. Buna bir örnek, bir televizyon reklamıdır. Sesi duyabilirsiniz ancak ürünü ve görselleri de görürsünüz.

Dikte

Dikte egzersizlerimizde, bir cümle duyacaksanız ve onu yazmanız için size 15 saniye süre verilecektir. Bu etkinliğin amacı doğruluktur. 

Detaylar

Bu tarz dinlemede, sadece özel bir bilgi için dinliyorsunuz. Bu tarz etkinlik ile, vaktinden önce soruyu size söylüyoruz.  

Okurken Dinleme

Okumanız için size bazı sesler verilecek. Eşlik eden bir metni de alacaksınız. Bu, metne karşılık olarak duyduklarınızı kontrol etmenizi ve duyduklarınızı güçlendirmenizi sağlar. Aynı zamanda kelimelerin okunuşuna da alışmanızı sağlar. 

Deyimler ve Argo

Ne kadar çok deyim bilirseniz, biriyle konuşurken aniden ortaya bir deyim attığında o kadar az bocalarsınız. Bu faaliyetler deyim portföyünüzü her seferinde bir tane ile oluşturmanıza yardımcı olur. 

Seri Ateş Sorular

Seri Ateş sorular ile, aklınızda kelimeleri İngilizce’den çevirmenize vakit yoktur. Quizler, oyun şovu tarzı sorular, İngilizce numaralar ve kısa bir iş görüşmesi şeklinde seri ateş soruları ile İngilizce düşünme pratiği yapın.

Filmler ve TV

Hiç bir filmi veya TV şovunu İngilizce olarak izleyebilmeyi dilediniz mi? Bu mümkün.  Her seferinde biraz film ve TV şovlarını izleyerek alışmaya başlayalım. Haftalık mini film kliplerimizle yavaş yavaş çalışın.

Şarkılar

Bazen bir şarkıya aşık olmak, şarkıyı söyleyene bayılmak ancak söyledikleri hakkında tek kelime bilmemek mümkündür. Şimdi ritimlerden daha fazlasını duymaya başlayın. Bazı eğlenceli eski şarkıların yanı sıra bazı ciddi aşk şarkıları ile pratik yaparken bize katılın! 

Güçlü Aksanlar

Global bir firmada çalışıyorsanız bazen başka bir iş arkadaşınızla İngilizce konuşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu arkadaşınız Kanada’dan, ABD’den veya İngiltere’den olmayabilir. O zaman haydi güçlü aksanların seslerine alışalım!

Korkunun sonu!

Şimdi İngilizce’yi anlamadığınızda yaşadığınız korku, hayal kırıklığı ve kendinizi yemenin bir alternatifi var. Her türlü İngilizce ses ve konuşmaları anlamanızı sağlayacak ipuçlarını, becerileri ve ayrıntılı stratejileri öğrenin.

Güçlenin!

Günlük düzenli alıştırmalar ile İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirin. 4 haftalık eğitim kampımız boyunca, 10 tür dinleme pratiği ile 40 adet dinleme pratiği yapacaksınız. Şimdi başlayın ve dinlemenizin yavaş yavaş gelişmesini izleyin. 

Selam. Ben Carol. 1998 yılından beri İngilizce öğretiyorum. Bu kursu, bir öğrencim bana “Kimsenin dediğinden hiç bir şey anlamıyorum” dedikten sonra yaptım. Ona ve benzer sıkıntıyı yaşayan diğer İngilizce öğrencilerine yardım etmek için 10 dinleme türüne dayanan 40 etkinliği yarattım. İngilizce dinlemeden daha fazla korkmanıza gerek yok. Pratik ve ayrıca size vereceğim ipuçları ve stratejiler ile, İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirmeniz mümkündür. İlk on etkinlik ücretsizdir. Şimdi daha derine dalalım!

Close
Category: 

Post Tagged with: 

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.